Magyar Testvéreim !
Egy régi krónikás szerint a lélek, mielőtt megszületik valakiben, elmegy és megnézi a helyet, ahol majd meg fog születni.
Tudja, hogy templomnak fog neveztetni az a hely, hiszen Pál apostol tanítása szerint a Szentlélek temploma vagyunk.
„Az élet szent okokból élni akar.
S ha Magyarországra dob ki valakit,
Annak százszorta inkább kell akarni”
(Ady Endre)
Az Advent adventje mindenkit hajt valami új, szép, békességes, nyugodt, boldog világ felé.
Ha csak kis ideig is, de olyan jó lesz, amire mindig is vágyunk lelkünk mélyén.
Interjúban mondja a fiatal anyuka: „Már feldíszítettem illatos szép díszekkel a lakást, kis leányaim karácsonyi dalokat énekelnek, elővették a szánkót és a korcsolyát, végre van reájuk időm, elmúlt a feszültség, férjem kint tesz-vesz, hogy minden ékesen mutasson az udvaron is. Szívünk is ünnepi díszben várja a legszebb ünnepet”
Ghymes: Ó, ha Magyarországba
‡ Az élet valóban szent okokból akar élni, s nem is tehetünk mást, mint tiszteljük leírhatatlan csodáját.
Amikor Szent Pál apostol Márk, Lukács, Barnabás, Timotheus barátaival, hittestvéreivel elindul, hogy Kis-Ázsia végtelen területén át eljussanak Európa partjaihoz, hogy az Örömhír Jeruzsálemtől Rómáig érjen, hajótörést szenvednek Málta szigetén.
A világmegváltó tervből maradt mentőcsónak is semmivé lesz.
De a parton a „pogányok” tüzet raknak, és beszélhetetlen szeretettel, nem mindennapi emberséggel, étellel segítenek.
Valóság lesz a nagy várakozás, és nem délibábos álom.
Sinka István: Karácsonyi ének
Érmindszent 800 éves Római Katholikus templomának mellékoltára
Az angyal ezt mondta neki:
„Ne félj, Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél!
Íme, fogansz méhedben, és fiút szülsz, akit Jézusnak nevezz el.
Nagy lesz ő, és a Magasságos Fiának mondják majd, az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak a trónját, ő pedig uralkodik Jákób házán örökké, és uralkodásának nem lesz vége”
(Szt. Lukács ev. 1:30-33)
Mária megkérdezte az angyalt: „Hogyan lehetséges ez, mikor én nem ismerek férfit?”
Az angyal így válaszolt neki: „A Szentlélek száll reád, és a magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, az Isten Fiának”
(Szt. Lukács ev. 1:14-16)
Mária Jézus életének minden fontos pillanatában jelen van.
Szent Fiának születése, gyermekkora, csodatétele, szenvedése, kereszthalála, feltámadása, mennybemenetele, Lélek-várása elképzelhetetlen Boldogasszony nélkül.
Az egyetlen „igen” a földön, a Szentháromság kedvence, a világ kedves arca és szíve lett ő Mindörökre!
Valóság lesz a nagy várakozás, és nem délibábos álom
‡ 1920 után a trianoni katasztrófa árnyékában írta meg Móricz Zsigmond nagy írónk az Erdély Trilógia első kötetét, a Tündérkertet.
Megmutat egy tükröt, melybe ha belenézünk, elolvassuk, akkor látjuk a csodát.
A gyógyíthatatlannak gyógyulása sem reménytelen.
Valóság lesz a nagy várakozás, és nem délibábos álom
Johann Sebastian Bach: Jöjj, népek Megváltója – Balatonkenese Református Templom
Ady Endre: Karácsonyi rege – Böjte Csaba szerzetes, Eperjes Károly színművész, Endrédy Gábor színművész, Malek Andrea énekes
‡ Így szemlélve életünk ösvényeit már nem leszünk többé fásultak, panaszkodóak, elégedetlenek.
Megtelik a szív Istennek erejével, sőt örök boldogságával, ha olvassuk a Zsoltár bűnt törlő igéit:
„Megkegyelmeztél Uram, országodnak, jóra fordítottad Jákób sorsát.
Megbocsátottad néped bűnét, elengedted minden vétkét.
Visszatartottad nagy haragodat, elfojtottad haragod hevét”
(Zsoltárok Könyve 85:2-4)
‡ Erőink szerint átalakítjuk magunkban, ami hozzá méltatlan, elhagyjuk, ami tőle elválaszt, – és földerül újra szép napunk.
Valamire mindnyájunknak vigyáznia kell, ez pedig a mustármag hitünk, mely fává képes növekedni.
Létezésünk nem a semmiből jön , s nem is oda tér vissza.
Földi vendégeskedésünk 70-80 év a zsoltáros szerint, és nagy részük fáradtság, mely gyorsan tova is tűnik, de Isten esztendei nem fogynak el soha.
Ez a hit és tudás őriz meg mélységek fölött is jó érzésben, reménységben, szeretetben, mint kereszténységünket 2000 év alatt, és magyar népünket 5000 év alatt.
Mert amik megírattak, üdvösségünkre írattak meg, hogy higgyük, hogy Jézus Krisztus Istennek Fia, és ebben a hitben életünk legyen az Ő nevében.
Farkas Árpád költő, Sepsiszentgyörgy-Szilágyi Enikő énekesnő Kolozsvár: Dúdoló
Fórián Andrea: Adventus Domini
Ravasz László nagy püspökünk mondta: lövészárkokban nincs hitvita Böjte Csaba ferences szerzetes testvér így folytatta: „Orosz és ukrán üljön le, és egy vodka mellett beszéljék meg, aztán menjen mindenki békességgel a dolgára.
Zsidó és palesztin üljön le egy kuszkusz mellé, beszéljék meg, aztán menjen mindenki békességgel a dolgára.”
Így telne be Advent áldott idején a 85. Zsoltár utolsó 4 verse:
„Szeretet és hűség találkoznak, igazság és béke csókolgatják egymást.
Hűség sarjad a földből, és igazság tekint le a mennyből.
Az Úr is megad minden jót, földünk is meghozza termését.
Igazság jár előtte, és készít utat lépteinek.”
E Turul-madárszárnyai őrizze a hont
Jó szívvel ajánljuk Kedves Testvéreink figyelmébe az alábbi írásokat
Dr. Hidán Csaba történész-régész: Kalandozások? Rablóhadjáratok? Nem!
Dr. Köteles Ágoston mérnök-tanár-író, Szepsi: Száll a rege várról várra – Torna
Utazás a senki földjére
(Az írást a képre kattintva, új lapfülön olvashatják!)
Nt: KIrály Zoltán Főgondnok Úr – Budapest, Hazatérés Templom: Az iszlám véres történelme egy amerikai szemével
Nt. Pótor László lelkipásztor Nyírmeggyes: Imádságos szeretettel
(Az írást a képre kattintva, pdf formátumban, új lapfülön olvashatják!)
Debrecen-Józsa, 2023. december 9.
A képek forrásai:
444.hu
utazomajom.hu
eztortent.hu
magyarnemzet.hu
refkertvaros.hu
publicdomainpictures.net









